Keer moeiteloos naar binnen
Keer moeiteloos naar binnen met deze uitgebreide Hatha yogales van Robert Knol. ‘Je mag niet je best doen’, waarschuwt Robert aan het begin van de les, ‘Yoga is bedoeld om te ontspannen in de inspanning’. In deze les breng je je aandacht naar binnen, naar de sensaties van dit moment. Je beweegt zonder te streven, zonder iets te willen bereiken.
Na een korte bodyscan begin je met een aantal zachte houdingen, twists, de Vlinder en de Nadi Shodhana (Wisselende Neusgatademhaling). Daarna neemt Robert je mee door een reeks actievere houdingen en sluit hij af met een extra lange eindontspanning in de vorm van een yoga Nidra meditatie.
Over Robert Knol
Sport was het helemaal voor Robert Knol, als klein jongetje al. Hij bleek een uitzonderlijk talent te hebben voor honkbal en op jonge leeftijd deed hij al mee aan de Olympische Spelen in Seoul. Jarenlang stond zijn leven in het teken van topsport, tot hij een burn-out kreeg. Het werd het startsein van een reis naar binnen, van zelfonderzoek, bewustwording en van een nieuw levenspad als yogadocent en ademtrainer.
Voor mij is yoga ja zeggen tegen elke moment
Voor Robert is yoga een andere manier van leven en bewegen: vanuit moeiteloosheid. Door de jaren heen is hij gaan inzien dat alles wat je aandacht geeft, groeit. Hij leerde zijn aandacht moeiteloos voorbij zijn verhalen en overtuigingen te brengen. Robert: ‘Dan merk je dat je dit allemaal niet bent. Zo ontstaat er een shift in je identificatie: van de veranderende buitenkant naar het onveranderlijke deel van jezelf wat je wérkelijk bent.’
‘Naarmate ik dieper naar binnen kon komen, besefte ik dat ik geen enkele controle heb over welke situaties zich voordoen of hoe mensen gedragen. Wel over mijn eigen gedrag, over wat er in mij gebeurt. Voor mij is yoga ‘ja’ zeggen tegen elk moment. Vanuit die rust van acceptatie ben ik helderder, is mijn aanwezigheid krachtiger, zijn mijn acties effectiever en ben ik gelukkiger.’
Meer informatie over Robert vind je op zijn docentpagina. Of ga naar www.robertknol.nl
Robert Knol
76 reacties
Geef je reactieSaskia
Ik wilde, na lange tijd, deze fijne les weer eens doen. Maar helaas kom ik er niet in. Mijn beeld blijft zwart. Ik krijg wel alle tekst eronder. Wat is er aan de hand?
mirjam
Wat een fijne les! dank Robert. Fijne stem, fijn tempo met veel rust en aandacht. Ik ga de les absoluut vaker doen.
Lin
Zo heeeerlijk deze, blijft bij mijn favorieten staan, vooral na een drukke dag of met omtstuimig weer, zoals vandaag. yoga ervaren? Doe deze les en geniet..
Linda
Blijft een hele diepe bijzonder fijne (compleet met goede savasana) ervaring, terug bij mezelf, rustig en gegrond, namaste Robert. Ik hoop dat deze nog lang blijft staan.
Eva
Heerlijke les, fijne stem. Ik voel me diep ontspannen en dicht bij mezelf. Dank je wel!
Mariska
Dankjewel voor deze ontzettend fijne les! Ik voel me ontspannen en soepel. Fijne stem die duidelijke begeleiding geeft.
Tanja
Bedankt Robert voor deze zeer complete yogales. Hij staat al lang bij mijn favorieten en ik hoop dat Yogaonline deze les nog lang op de site laat staan.
Het is een lange les maar elke keer ben ik weer blij en ontspannen; alles wat nodig is om weer soepeler te worden en de adem te reguleren zit in deze les!
Hedy
Een bijzondere en zeer prettige ervaring
Dank je wel
Monique
heerlijke les, graag meer van deze docent op yogaonline.
Hij staat op mijn favorieten.
Linda
Deze zeer prettige zachte les van Robert, zou weer eens op de home moeten komen. Staat bij mijn favorieten en blijft daar zeker staan.Weinig ervaring nodig om deze les te ervaren. Bij deze les zo duidelijk dat yoga een ervaring is en niet iets wat je ‘doet’, super fijn, nogmaals dank! ‘Yoga is aanvaarden van wat er op dit moment is’ die gaat op mijn wc