Keer moeiteloos naar binnen
Keer moeiteloos naar binnen met deze uitgebreide Hatha yogales van Robert Knol. ‘Je mag niet je best doen’, waarschuwt Robert aan het begin van de les, ‘Yoga is bedoeld om te ontspannen in de inspanning’. In deze les breng je je aandacht naar binnen, naar de sensaties van dit moment. Je beweegt zonder te streven, zonder iets te willen bereiken.
Na een korte bodyscan begin je met een aantal zachte houdingen, twists, de Vlinder en de Nadi Shodhana (Wisselende Neusgatademhaling). Daarna neemt Robert je mee door een reeks actievere houdingen en sluit hij af met een extra lange eindontspanning in de vorm van een yoga Nidra meditatie.
Over Robert Knol
Sport was het helemaal voor Robert Knol, als klein jongetje al. Hij bleek een uitzonderlijk talent te hebben voor honkbal en op jonge leeftijd deed hij al mee aan de Olympische Spelen in Seoul. Jarenlang stond zijn leven in het teken van topsport, tot hij een burn-out kreeg. Het werd het startsein van een reis naar binnen, van zelfonderzoek, bewustwording en van een nieuw levenspad als yogadocent en ademtrainer.
Voor mij is yoga ja zeggen tegen elke moment
Voor Robert is yoga een andere manier van leven en bewegen: vanuit moeiteloosheid. Door de jaren heen is hij gaan inzien dat alles wat je aandacht geeft, groeit. Hij leerde zijn aandacht moeiteloos voorbij zijn verhalen en overtuigingen te brengen. Robert: ‘Dan merk je dat je dit allemaal niet bent. Zo ontstaat er een shift in je identificatie: van de veranderende buitenkant naar het onveranderlijke deel van jezelf wat je wérkelijk bent.’
‘Naarmate ik dieper naar binnen kon komen, besefte ik dat ik geen enkele controle heb over welke situaties zich voordoen of hoe mensen gedragen. Wel over mijn eigen gedrag, over wat er in mij gebeurt. Voor mij is yoga ‘ja’ zeggen tegen elk moment. Vanuit die rust van acceptatie ben ik helderder, is mijn aanwezigheid krachtiger, zijn mijn acties effectiever en ben ik gelukkiger.’
Meer informatie over Robert vind je op zijn docentpagina. Of ga naar www.robertknol.nl
Robert Knol
76 reacties
Geef je reactieLinda
Deze zeer prettige zachte les van Robert, zou weer eens op de home moeten komen. Staat bij mijn favorieten en blijft daar zeker staan.Weinig ervaring nodig om des les te ervaren. Bij deze les zo duidelijk dat yoga een ervaring is en niet iets wat je ‘doet’, super fijn, nogmaals dank! ‘Yoga is aanvaarden van wat er op dit moment is’ die gaat op mijn wc
Wilma Rozendaal
Hallo Robert, heerlijk om je weer eens te horen. Het was een lekkere les.
Ik heb van jouw les gehad in Hoofddorp.
Ik woon nu in Rilland, Zeeland. Dus dit is een mooie manier om weer bij je op les te zijn.
Robert Knol
Dag Wilma,
Fijn van je te horen! Heb het goed daar!
Warme groet,
Robert
Wilma Rozendaal
Hallo Robert, heerlijk om je weer eens te horen. Het was een lekkere les.
Ik heb van jouw les gehad in Hoofddorp.
Ik woon nu in Rilland, Zeeland. Dus dit is een mooie manier om weer bij je op les te zijn.
Charissa
Wat een fijne stem, en een heerlijke les!
Ik kwam thuis in mijn lichaam, voelde zelfs de tranen over mijn wangen, en een intense dankbaarheid voor mijn lichaam, ziel en het leven.
En dat zonder er niet mijn best voor te doen!
Bedankt ❤
Robert Knol
Dag Charissa,
Wat heerlijk voor je! ❤️ Dank voor je reactie.
Dag Charissa,
Wat een mooie ervaring... Dan is de essentie van de les bij je binnengekomen. Die essentie, weer in contact zijn met jeZelf, gebeurt in de stilte en niet zozeer door de oefeningen die je doet. Het geeft een gevoel van thuiskomen. The wave uniting with its depth is yoga.
Vind een mooi pad, want met het juiste pad en jouw vermogen om die diepte te ervaren, zal je nog heel veel thuis komen of zelfs altijd thuis zijn!
Liefdevolle groet,
Robert
Marloes
Bedankt voor het delen van deze fijne les, een mix van yoga en bewegen in aandacht / meditatie.
Lammy
Heerlijke les, bedankt
Joyce Tromp
heel fijn om de tijd te nemen waarbij Robert je uitnodigt om moeiteloos te kunnen zijn met alles wat er is. Een hele fijne lange les!!! dankjewel daarvoor.
Linda
Als je tijd hebt of wilt nemen ga voor deze yoga ervaring, je ontwaakt herboren, ik doe deze les op mijn vrije dag, ben je zeer dankbaar Robert.
Robert
Heerlijk te lezen Linda!
Warme groet
Marieke
Heerlijke les, wat een fijne ervaring!
Simone
heerlijke les, fijne stem.