Van actieve Krijgers tot een relaxte eindontspanning: probeer ze eens vanuit je stoel, in plaats van op de mat. In deze les van Stoelyogadocente Paula Jap Tjong laat je je dragen door je stoel en vind je ontspanning in de inspanning. De bewegingen houden je lichaam soepel en je spieren sterk. Net als bij andere yogavormen beweeg je op het ritme van je adem, rustig en diep.
Paula: ‘Bij Stoelyoga kijken we niet naar wat niet mogelijk is, maar genieten we van wat je lichaam toelaat qua beweging.’ Doe dus mee binnen je eigen mogelijkheden. Ook als je een fysieke beperking hebt, ziek bent, achter je bureau zit of op leeftijd bent. Zo blijf je fysiek en mentaal fit. Je kunt de les ook doen om nieuwe variaties op houdingen te leren, die je later (op kantoor bijvoorbeeld) tussendoor kunt toepassen.
Je hebt er niets voor nodig, behalve je stoel en kunt zelfs je gewone kleding aanhouden, zo lang je er prettig in kunt bewegen.
Paula Jap Tjong
62 reacties
Geef je reactieIne
Een heerlijke oefening, heel compleet voelt dit, ik deed hem voor het raam, waar de vogeltjes actief in de zo’n bezig waren, heerlijk!
Jacqueline
na mijn operatie mocht ik 6 weken niet sporten , voor mij is dat niet te
doen, na 4 weken begonnen met stoelyoga , wat heerlijk om weer actief bezig te zijn en je spieren weer te gebruiken
Aletta Nieboer
Heerlijk, wat fijn!
Martine
Door fibromyalgie en cvs is yoga niet meer evident. Maar deze les deed deugd. Fijn dat ik alles kon meedoen. De manier van lesgeven kon me echt ontspannen.
Angela
Ik ervaar hetzelfde. Door CVS is de gewone yoga vaak zwaar maar dit was heerlijk. Vooral ook dat er niet gekeken wordt naar wat niet kan, maar wat wel kan.
marjolein
voor mij een ideale les, heel erg bedankt, het is al de zoveelste keer dat ik hem doe. graag meer stoelyoga op yogatv
Maaike Reitsma
Wowwww hier was ik even aan toe. Na een eerste week vol actieve lichaamsbewegingen na jaar bijna niets gedaan te hebben dan 1 pw paardrijles. Super fijn!
Casper
Heerlijke les was nieuw voor mij op de stoel, lekker zo slapen:))
Martine
Wat een briljant idee! Ik ben wijkverpleegkundige en heb de link gedeeld binnen mijn organisatie. Super veel dank
Carin
Hoi Martine,
Ook ik ben wijkverpleegkundige en heb zojuist de les met mijn 88 jarige moeder gedaan. Ze is herstellende van een heupkneuzing en kon alle oefeningen meedoen. Mijn moeder zegt dat het belangrijk is om in beweging te blijven om zelfstandig te kunnen blijven!
Hoe werd er in jouw organisatie op gereageerd?
Bertha Hulst
Hele fijne les, heerlijk om te doen
Paula
Een heel fijne begin van de dag - heerlijke les